Szociális munkások számára tartottunk képzést Pécsen adósságkezelés témában

Az Esztergár Lajos Család- és Gyermekjóléti Szolgálat és Központban tartott képzési napunkon tizenhat szociális munkás vett részt, az esemény a Transatlantic Foundation és a German Marshall Fund of the United States, valamint az Európai Unió közös finanszírozásában megvalósuló PROTEUS program támogatásával jött létre.

A képzési napot négy utcajogász vezette, akik reggel tíz órára értek Pécsre. A területi családsegítő központ tizenhat munkatársa nagy nyitottsággal fogadta őket. A bemutatkozó körben mindenkinek arra a kérdésre kellett felelnie, mit hozott magával a képzésre, és mit szeretne magával vinni a nap végén. A résztvevők a kíváncsiságot, az érdeklődést, a várakozást és a tudás megszerzését tartották fontosnak, az utcajogászok pedig természetesen a tudás és a tapasztalat átadását. 

A játékos interaktív elemekre épülő képzési forma lehetőséget adott a résztvevőknek arra, hogy aktívan legyenek jelen az eseményen, és hogy ők maguk is bátran kapcsolódjanak a hallottakhoz, feltegyék kérdéseiket. A nap témája az adósságkezelés volt, amelynek kapcsán a beszélgetés érintett minden fontos helyzetet az adósság, a tartozás keletkezésétől egészen a végrehajtási eljárás lezárulásáig. Eközben a hallgatók a folyamattal kapcsolatos fogalmakkal is megismerkedtek, így szóba került például, hogy ki az adós, a közjegyző vagy a végrehajtó, illetve hogy mit jelent az elévülés, a jogi eljárás vagy a fizetési felszólítás. Majd a képzésen résztvevők azt a feladatot kapták, hogy az így megismert fogalmakat időrendi folyamatábrává állítsák össze.

A nap második felében három kiemelt téma alapján folytatódott a beszélgetés – ezek a fizetési meghagyásos eljárás, a kézbesítési szabályok és a végrehajtási eljárások voltak. Itt a képzést vezető utcajogászok válaszoltak a szociális munkások ezekkel kapcsolatos, napi munkájuk során felmerülő kérdésekre. Szóba kerültek a jogalkalmazás e területeken előforduló nehézségei is.

Zárásként a résztvevők lehetőséget kaptak a visszajelzésre. A hallgatók hasznosnak találták a képzést, tudásuk gyarapodott, és tetszett nekik az interaktív módszer, amelyben ők is bátran feltehették kérdéseiket és elmondhatták saját tapasztalataikat. Az Utcajogász tagjai is pozitív élményekkel és a képzés terén szerzett rengeteg új tapasztalattal indultak vissza Budapestre.




Previous
Previous

FŐVÁROSI LAKÁSPÁLYÁZATOK (szeptember)

Next
Next

Három nyertes üggyel ünnepli tizennegyedik születésnapját az Utcajogász